17 жовтня 2018 р. у Подільському державному аграрно-технічному університеті відбувся захід «Подорож у світ професій», організований Кам'янець-Подільським міським центром зайнятості.

До аграрного вишу Поділля завітали понад 20 вищих навчальних закладів I-ІV рівня акредитації, які презентували сучасні здобутки, досягнення того фаху та спрямованості освітнього закладу, який представляли.

Окрім того університет радо зустрів у себе учнів 9, 11 класів – майбутніх абітурієнтів міста Кам'янця-Подільського та району, а це приблизно 250 осіб. Саме тут школярі могли ознайомитися з особливостями навчання, проходження практики тощо вищих навчальних закладів Хмельницької області, побачити та торкнутися сучасних новітніх технологій, що демонструють освітяни.

ПДАТУ представляли чотири факультети, демонструючи майстер-класи. Так, факультет ветеринарної медицини і технологій у тваринництві презентував майстер-клас «Екстер'єр риби та визначення вгодованості» під керівництвом асистента кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва Косташа В.Б. Студентами 4-го курсу ФВМТТ було взято проміри тіла риби коропа лускатого, яка вирощується в лабораторії технології виробництва продукції аквакультури. За даними промірів та живої маси риби розраховували індекси будови тіла та вгодованість.

Не залишився осторонь заходу колектив кафедри ремонту машин і енергообладнання. Розпочався захід зі спілкування студентів коледжу ПДАТУ відділень "Агроінженерія" і "Електроенергетика, електротехніка, електромеханіка"  з керівництвом інженерно-технічного факультету та колективами ведучих кафедр університету (заступника декана ІТФ Слободян С.Б., завідувач кафедри РМіЕО Федірко П.П., професор кафедри ЕіЕС в АПК Богуцький В.С.), які презентували свої освітні послуги та пропонували навчання за спеціальностями на факультеті. Різноманітні інформаційні, рекламні, фото- і відео- ілюстративні матеріали допомогли учасникам розширити свої знання щодо професій та спеціальностей, які можна отримати. Також майбутні абітурієнти мали змогу спостерігати за творчою роботою студентів в спеціалізованих лабораторіях і майстернях кафедри РМ і ЕО.

Особливо сподобалась запрошеним екскурсія територією навчального закладу, проведена старшим викладачем Кролем В.О. Інтерактивна гра «Україна – країна винахідників», подарувала молоді не лише приємні хвилини спілкування, а й стала одним із відправних пунктів у виборі майбутньої професії.

Відкриття заходу розпочалося із вітального слова проректора навчально-науково-виробничих питань розвитку і адміністративно-господарської діяльності Строяновського В.С., який привітав усіх присутніх, передавши вітання від ректора, професора Іванишина В.В. та побажавши усім гарного настрою, приємного перегляду ярмарки та визначеності у фаховій спрямуваності.

Водночас із ярмаркою відбувався майстер-клас для учнів (12 ауд.) та інтелектуальна гра (74 ауд. головного корпусу). У грі взяли участь три команди: команда школи № 10 «Профі»; команда школи № 13 «Smart-generation»; команда школи Гуменецького району «Сонечко».

До суддівської колегії брейн-рингу ввійшли: заступник директора Кам'янець-Подільського міського центру зайнятості Комаринець С.Г.; директор міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Побережна Ю. В.; кандидат філософських наук, доцент Колосюк І. А.; педагог-організатор ЗОШ № 1 Бужинська Н. М.; заступник директора Кам'янець-Подільського районного центру зайнятості Боднар А. Л..

Інтелектуальна гра «Брейн-ринг» складалася з п'яти конкурсів. Протягом гри, панувала дружня атмосфера між командами, де усі учасники продемонстрували високий рівень та потужність командної роботи.

Завершився день ще одним профорієнтаційним заходом – виставою «Панянка-селянка» до Дня сільської жінки (15 жовтня), що презентував театр «Лінк» (керівник Свереда В.) в актовій залі університету.

Від щирого серця бажаємо всім учасникам заходу впевнено зробити крок до майбутнього, залишаючись такими енергійними та креативними.

Дякуємо усім учасникам, а особливо організатору – Кам'янець-Подільському міському центру зайнятості в особі директора Постової Наталії Іларіонівни за пізнавальне та цікаве дійство.

Джерело